Język: Polski / English
 

Jak dobrze przygotować mieszkanie pod wynajem

Mieszkania wynajem Katowice

Jak dobrze przygotować mieszkanie pod wynajem ?

 

Jakie wyposażyć i umeblować apartament (mieszkanie) pod wynajem ? Jaki dobrać kolor ścian Jak zaaranżować kuchnie i łazienkę?

Od odpowiedzi na te pytania zależy jak długo będziemy szukać najemcy i jaki dochód uzyskamy z najmu oraz jak poczynione nakłady znajdą odzwierciedlenie w przychodach.

Warto pochylić się nad tym tematem chwilę, ponieważ skutki tych wyborów będziemy odczuwać na sobie przez najbliższe kilka/ kilkanaście lat wynajmu mieszkania czy domu.

 

Z moich doświadczeń wynika , że im więcej czasu i energii poświecimy temu zagadnieniu tym większe mamy szanse na pozyskanie dobrego klienta.

Mieszkania umeblowane i wyposażone „byle jak” znajdują klientów akceptujących byle jakość a w konsekwencji byle jako płacących i byle jak dbających o powierzone im mieszkanie.

Oczywiście potrzebna jest realna ocena tego czym dysponujemy: jaka jest lokalizacja budynku (dzielnica, najbliższe otoczenie) , dojazd do centrum oraz dróg wylotowych., rodzaj budynku, wielkość i układ mieszkania i.t.d.

 

Warto dowiedzieć się kim najczęściej są wynajmujący mieszkania w okolicy, czy są to np. studenci, pracownicy okolicznych firm a może gracze klubu sportowego.

Po analizie tych uwarunkowań możemy określić profil ewentualnego najemcy a potem przygotować mieszkanie do wynajęcia pod jego potrzeby .

 

Aby określić jak wyposażyć mieszkanie do wynajęcia trzeba przeprowadzić krótka analizę :

  • jakie potrzeby ma określona wcześniej grupa docelowa osób, którym chcemy mieszkanie wynająć ?

  • jakie elementy wyposażenia spowodują, że najemca będzie skłonny wynająć mieszkanie albo więcej za nie zapłacić.

  • które elementy wyposażenia mogą być tańsze , a które należy kupić droższe i wyższej jakości

  • jakie sprzęty, najemca może zapewnić sobie sam

 

Ponieważ dokonywanie najmu mieszkania nie jest czynnością, którą praktykujemy na codzień warto w tej kwestii skorzystać z doświadczenia fachowców.

Można posłużyć się architektami wnętrz, dekoratorami albo pośrednikami wynajmu mieszkań.

Ze swojej strony oferuję konsultacje profesjonalisty rynku nieruchomości..

 

 

Zapraszam do skorzystania z usług Agencji Wynajmu Mieszkań ARKA

http://www.mjfoto.pl/